Захист периметра території. З чого вона складається.
Захист периметра – широко вживаний термін у галузі безпеки. Що це насправді означає? Коли такий захист доречний? А які технології можна використовувати? Ми розглянемо це в наступних параграфах.
Простіше кажучи, система охорони периметра – це захист периметру земельної ділянки. Тому периметр дуже часто визначається кадастровою межею ділянки і найчастіше позначається штучними перешкодами – тобто огорожею, стіною, воротами чи хвірткою – або природними перешкодами, такими як лісосмуга або струмок чи річка.
4 функції системи захисту периметра
Таким чином, захист периметра є такою “першою лінією захисту” – він вказує потенційному зловмиснику, де починається “Ваша територія” і де йому нема чого шукати. Він має кілька функцій:
- Стримання порушника
- Запобігання проникненню сторонніх людей / зловмисника
- Уповільнення підходу до будівлі за допомогою механічних стримуючих систем (наприклад огорожа)
- Раннє виявлення несанкціонованої діяльності зловмисника за допомогою елементів виявлення (наприклад, сигналізації або відеокамери)
З вищесказаного стає зрозуміло, що захист периметра зазвичай складається з двох частин – механічної системи утримання та елементів виявлення , тобто охоронна сигналізація та система відеоспостереження. Механічна система утримання запобігає проникненню доступу через фізичний бар’єр. Як вже зазначалося, це, як правило, огорожі, ворота та шлагбауми. Цей тип захисту можна додатково зробити більш ефективним, наприклад, використовуючи верхні огородження (колючий дріт), огорожі від пролазів (бетонні плити або сталеві решітки) або турнікети та шлагбауми, які регулюють проїзд транспортних засобів та проїзд осіб.
Елементи виявлення
Елементи виявлення використовуються для моніторингу ситуації в периметрі та повідомлення про те, що хтось намагається її порушити. Звідси ясно, що надійний захист периметра не може обійтися без технічних засобів. Найчастіше застосовується система охоронної та аварійної сигналізації, яка може складатися з широкого спектру різних типів детекторів та датчиків (детально обговорюємо у цій статті ).
Іншим поширеним елементом виявлення є система відеоспостереження . Принцип простий: камера фіксує область периметра та аналізує зміни зображення у кадрі. Сучасні системи камер відеоспостереження використовують вдосконалений відеоаналіз, який значно спрощує виявлення інцидентів і, таким чином, значно скорочує помилкові тривоги (докладніше про системи камер відеоспостереження можна знайти в цій статті ).
Відеоспостереження, охоронна сигналізація чи обидві системи?
То які елементи використовувати для захисту периметра? Основою безпеки є повна, якісна огорожа з системою інфрачервоних (ІЧ) або радіоволнових бар’єрів, згодом доповнених системою камер відеоспостереження з аналізом зображень. Важливо також усвідомити, що у випадку використання огорожі у поєднанні з охоронною сигналізацією неможливо відразу визначити, чи непроханий відвідувач дійсно потрапив у охоронну зону, чи це помилкова тривога, спричинена, наприклад, твариною.
Застосування системи камер відеоспостереження, підключеної до диспетчерської, у багатьох випадках значно спрощує перевірку тривоги. Оператор просто розглядає місце сигналізації за допомогою камери та візуально перевіряє, що відбувається. Досвід показує, що доцільно поєднувати всі елементи захисту периметра: огорожа з колючим дротом, охоронна сигналізація периметра та систему відеокамер.
Для чого це все потрібно?
Людство знає про захист периметру тисячоліттями. Це просто перший і найважливіший спосіб захистити майно від непроханих гостей. Крім того, необхідність забезпечення системи захисту периметра часто визначається умовами страхування будівлі, що управляється. Наприклад, у деяких державах, об’єкти, такі як атомні електростанції, мають юридичний обов’язок дотримуватися таких заходів безпеки.