Система контролю і управління доступом

Що таке контроль доступу? Які переваги впровадження системи контролю доступу? Де використовується? Відповіді на ці та багато інших питань ми знайдемо в цій статті, яка введе нас у світ систем контролю доступу.

Система контролю і управління доступом, скорочено СКУД або СКД (Physical Access Control System) - базується на спеціальних пристроях, основне завдання яких - контролювати, чи дана особа отримала дозвіл доступу до захищеного приміщення або будівлі.

Пристрої, що використовуються в контролі доступу

  • Електронні кодові замки;
  • Безконтактні зчитувачі (для карток, брелоків та інших ключів);
  • Біометричні зчитувачі;
  • Програматор безконтактних карток;
  • Контролери доступу;
  • Централь або сервер;
  • Електромагнітні або електромеханічні замки;
  • Програмне забезпечення.

Систему контролю доступу можна розділити на групи за ступенями безпеки, що вона забезпечує

I Група. Ця група включає найпростіші прилади контролю доступу, в яких люди ідентифікуються за допомогою паролю, тобто числовим або буквено-цифровим кодом. Просту систему контролю доступу такого типу можна створити на основі, наприклад, кодової клавіатури ATIS AK-601P. Яку ви можете замовити з монтажем та налаштування в АКСЕС Дніпро. Контроль доступу за допомогою автономных контроллерів - це компактна, недорога, автономна система. Готовий до використання, простий в установці пристрій. Будь-який електрик може встановити його з електромагнітним замком за допомогою простих інструкцій. Він широко використовується в офісах, серверних кімнатах, будинках, аеропортах, центрах обробки даних тощо.

 

Автономні контролери системи контролю доступа

ІІ Група. До цієї групи належать системи контролю доступу із середнім ступенем безпеки. У пристроях цього типу ідентифікація об'єкта найчастіше виконується за допомогою "ключа", який найчастіше має форму: пластикової безконтактної картки, чіп-картки або «таблетки» Touch Memory. Використовуються різні типи зчитувачів, наприклад, зчитувач SEVEN CR-7462. Системи контролю доступу групи II є одними з найбільш широко використовуваних.

Proximity считыватель карт

ІІІ Група. Системи контролю доступу з найвищим рівнем безпеки, в яких ідентифікація осіб здійснюється на основі біометричних ознак, тобто на основі відбитків пальців, геометрії обличчя, сітківки ока або райдужної оболонки ока та голосу. Цей тип системи контролю доступу може бути створений на основі, наприклад, зчитувача відбитків пальців.

Біометрична система контролю і управління доступом

Слід також зазначити, що всі перераховані вище методи вимагають відповідних пристроїв введення (сканер, клавіатура) та виконавчих пристроїв (електромагнітні або електромеханічні замки). У випадку, для рішень середніх та великих систем контролю доступу, вигідним рішенням є підключення всіх елементів установки до комп’ютерної мережі (якщо це можливо), що значно полегшить управління нею та дозволить швидко виявити можливі неточності в роботі. Та надає ряд переваг:

  • Можливість віддаленого управління обладнанням з будь-якого місця, включаючи розблокування та блокування дверей;
  • Миттєва реєстрація нових користувачів, а також можливість негайно скасувати доступ;
  • Можливість отримувати сповіщення в режимі реального часу про події та потенційні загрози, такі як взлом дверей;
  • Технічне обслуговування та усунення несправностей, в багатьох випадках, можна здійснювати віддалено, не потребуючи перебування біля самого пристрою;
  • Можливість інтеграції вашої фізичної системи контролю доступу з іншим програмним забезпеченням безпеки будівлі, таким як відеоспостереження, охоронна сигналізація, пожежна сигналізація, система голосового оповіщення.

Переваги використання контролю доступу

Контроль доступу – це система захисту, яка завдяки принципу роботи та функціональним властивостям має багато переваг. Саме безліч переваг, спричинених впровадженням системи контролю доступу, робить такий тип захисту все більш популярними.

Контроль доступу - переваги:

  • Підвищення безпеки людей у ​​приміщеннях;
  • Зниження ризику втрат, пов’язаних з крадіжкою майна або інформації;
  • Можливість архівування даних про пересування людей на території;
  • Підвищення дисципліни працівників;
  • Зниження витрат на діяльність компанії за рахунок скорочення персоналу фізичної охорони;
  • Легко розширюється та інтегрується з іншими системами.

Де використовують систему контролю доступа

Завдяки своїй високій функціональності, гнучкості та надійності експлуатації, системи контролю доступу застосовуються в різних типах приватних та громадських будівель. В даний час контроль доступу широко використовується в таких об'єктах, як:

  • Банки - особливо високі вимоги до безпеки. Функціональність системи повинна відповідати внутрішнім банківським процедурам, а зони доступу повинні бути визначені відповідно до організаційної структури філії та рівнів авторизації працівників банку.
  • Офісні будівлі - в офісних будівлях захищається не тільки майно високої матеріальної цінності, наприклад, офісне обладнання, а й нематеріальні активи, такі як власна інформація (фінансові дані, юридичні документи тощо). Встановлення та дотримання належних прав доступу до призначених приміщень значно зменшує ризик втрати або несанкціонованого опублікування важливої та конфіденційної інформації.
  • Будівельні та промислові об'єкти - Робота в екстремальних погодних умовах, висока зносостійкість, можливість швидкої евакуації великої кількості людей, права доступу залежно від графіків, реєстрація присутності працівників у вибраних районах з можливістю встановлення робочого часу. Такі особливості повинні характеризувати гарне рішення для охорони промислових об'єктів або будівельних майданчиків. Система повинна бути надійною, функціональною та інтегрованою з іншими рішеннями.
  • Готелі – великий потік гостей та специфіка діяльності готельного бізнесу ставлять високі вимоги до системи, яка захищає готельне майно та захищає гостей. Рішення повинно бути надзвичайно гнучким та забезпечувати швидке та легке управління та оновлення бази даних гостей.
  • Науково-дослідні центри та лабораторії - установи повинні характеризуватися особливо високим рівнем безпеки. Захищено не тільки високоцінне випробувальне обладнання, але й його результати та розроблене ноу-хау.
  • Житлові масиви - почуття безпеки в місці проживання, як одна з основних людських потреб ставить перед кожною громадою ряд завдань та вимог, виконання яких наближає дану громаду до задоволення своїх потреб безпеки. Однією з таких вимог є дозвіл на доступ до двору даного житлового масиву, що дозволяє зменшити більшість загроз, пов’язаних з присутністю «незрозумілих» осіб у районі проживання.
  • Автостоянки - автоматизація доступу до автостоянок, як платних, так і безкоштовних (наприклад, у житловому масиві), приносить ряд переваг: високий рівень безпеки, спрощення обслуговування клієнтів, зменшення помилок людського фактора, переваги безконтактної картки (багаторазове використання, менший ризик втрати тощо), заощадження та багато інших.

Замовити систему контролю доступа