Що таке відеодомофон і яке його призначення?

Безпека наших будинків - дуже важлива тема, над якою ми час від часу замислюємось. Ми не хочемо, щоб сторонні особи вторгались у наш простір. Що це за пристрій "домофон"? Що він може зробити і чому варто його встановлювати? 

Відеодомофон - це пристрій, що використовується для управління замком, розташованим у дверях, хвіртці чи воротах. У той же час, дозволяє переглядати зображення в прямому ефірі, не виходячи з дому. Це можливо завдяки камері, розміщеній у зовнішньому модулі, який підключений дротом або бездротовою мережею до основного блоку, який розміщений, наприклад, на стіні біля вхідних дверей. Окремі моделі відеодомофонів також пропонують додаткові функції, такі як можливість відкрити замок за допомогою спеціальних брелоків, персоналізація звукового сигналу або навіть можливість показу слайдів на дисплеї.

Вибираючи відеодомофон, зверніться до фахівців access.dp.ua. Наше завдання - зібрати детальну інформацію про розміщення визивної панелі, відеомонітора або розподільчого щита. Завдяки короткій розмові ми підкажемо, який пристрій обрати, щоб задовольнити потреби безпеки. Замовляйте монтаж у місті Дніпро та Кам'янське.

З чого складається відеодомофон і як він працює?

Набір, що містить відеодомофон, включає два основні елементи та монтажні аксесуари, залежно від обраної вами моделі.

  • Зовнішня панель з камерою та кнопкою виклику або клавіатуру для введення коду, який розблокує замок.
  • Дисплей, через який ми можемо спостерігати зображення з камери та спілкуватися з людиною зовні. Встановлюється всередині будівлі. Ви можете вибрати або набір із вбудованим мікрофоном та гучномовцем або окрема переговорна трубка. Замок розблоковується за допомогою кнопки на внутрішній панелі.

Wi-Fi відеодомофон

Більшість відеодомофонів можна підключити бездротово через Wi-Fi. Тому ми можемо спостерігати із камери та керувати дверима з програми, встановленої на нашому смартфоні. Більш досконалі моделі відеодомофонів забезпечують бездротове підключення із зовнішньою панеллю, розташованою біля входу.

домофон аксес днепр

IP відеодомофон

Це відеодомофони, які дозволяють передавати відео, звук і команди через Інтернет-мережу на інші пристрої, наприклад, мобільні телефони. Тому IP-відеодомофони, як правило, є пристроями, обладнаними Wi-Fi.

Відеодомофон з кодовою клавіатурою

Ці пристрої виділяються за зовнішньою панеллю, що має характерну особливість, на якій розміщена цифрова клавіатура. Такий вид дає можливість розблокувати замок після введення відповідного коду.

Відеодомофон із записом

Функція запису може виявитися особливо корисною в неприємні моменти, коли стороння особа намагається проникнути в нашу власність або, наприклад, пошкодити огорожу або наш автомобіль. Відеокадри стануть незаперечним доказом у разі подальшого розслідування. Можливість запису буде корисною, навіть, якщо сторонній не застане нас вдома, але хотів би, наприклад, надати нам деяку інформацію.

Односімейні та багатосімейні відеодомофони

Багато моделей відеодомофонів мають можливість підключення додаткового дисплея. Це ідеальне рішення для багатоквартирних будинків з кількома входами та однією хвірткою.

вызывная панель

Який відеодомофон обрати? На що звернути особливу увагу при покупці?

Вибір відеодомофона може бути не таким простим, як ми думаємо. Ці пристрої, хоча і схожі, проте відрізняються функціональністю та можливостями. Можливості камери, розміщеної у зовнішньому модулі, досить важливі. Відеодомофонами також можна керувати з додатків для смартфонів - це дуже зручний варіант. Також, варто перевірити, чи вбудовані до пристрою зчитувачі, такі як RFID, що дозволить нам відкрити замок без введення коду.

Розмір екрану

Ці параметри впливають на розбірливість зображення, яке ми бачимо при перегляді нашого відеодомофона. Маленький екран дозволяє зменшити розміри та краще приховати пристрій. Однак на великому екрані ми бачимо всі деталі краще. Найпопулярніший розмір екрану - 7 дюймів. Однак є моделі менших розмірів з 4,3-дюймовими екранами і більші - навіть 10 дюймів.

Роздільна здатність екрану та камери

Кількість деталей, видимих ​​на екрані, залежить від роздільної здатності самого екрана та камери. Пристрій запису записує зображення, захоплюючи його з певною роздільною здатністю. Вони являють собою окремі точки, розташовані в сітці. Зазвичай їх у кожній вертикальній та горизонтальній лінії від декількох сотень до декількох тисяч. Екран, навпаки, відображає його на своїй матриці, що також має свої обмеження. Висока роздільна здатність важливіша для відеокамери, оскільки її можна записати на карту пам'яті. Популярною роздільною здатністю камер є HD 1280x720 пікселів. Однак, може бути і більшим - наприклад, 1920x1080px або меншим, наприклад 800x480px. Екрани зазвичай мають роздільну здатність 800x480 або 1024x600px.

Якість виготовлення зовнішнього модуля

Цей елемент має витримувати стихії та акти вандалізму. Тому дуже важливо, щоб зовнішній кожух був виготовлений із твердого матеріалу, наприклад алюмінію, і був герметичним. Клас захисту можна розпізнати за маркуванням IP. Клас IP66 або навіть 67 забезпечить надійний захист.

Бездротове підключення

Окремі модулі, зазвичай, потребують провідного з'єднання. Однак окремі моделі відеодомофонів дозволяють підключати їх бездротово. Більше можливостей отримаємо, якшо підключити наш пристрій до домашньої мережі Wi-Fi. Зображення, записане камерою, можна відправити в мережу, а потім отримати в мобільному додатку на нашому смартфоні. Також, ми зможемо керувати замком домофону.

Як підключити відеодомофон? Найкращі поради та підказки

Встановлення відеодомофона не викликає особливих труднощів, але може знадобитися виконати кілька несподіваних додаткових кроків. Блок управління зазвичай розміщують на стіні. Для монтажу варто використовувати короб, з якого будуть виходити кабелі. Або виконувати прихований монтаж кабелів у стіні. Це дозволить акуратно розмістити на стіні монітор. Зовнішній модуль може бути як накладним, так і вбудованим. Пристрої, що взаємодіють між собою через бездротову мережу, полегшать нашу діяльність. Замість проводів між модулями ми використовуватимемо бездротову мережу. Тому достатньо забезпечити живлення обох блоків та прикріпити електромагнітний замок до зовнішньої хвіртки або двері.

IP відеодомофон або стандарт? Яка різниця?

Характерною особливістю IP-домофонів є можливість передавати зображення через мережу. Після підключення до відеодомофона за допомогою смартфона ми можемо спостерігати усе в реальному часі з камери. Стандартні моделі відеодомофонів не дозволяють підключатися до інших пристроїв. В даний час більшість моделей відеодомофонів оснащені можливістю передачі даних через мережу. Сьогодні це дуже зручне рішення, яким варто користуватися.

Відеодомофон із записом - корисний функціонал чи непотрібний гаджет?

Сучасні відеодомофони оснащені внутрішньою пам'яттю, а також слотом для карти пам'яті. Завдяки їм ми можемо записувати фотографії та відео, з камери біля входу. Ця функціональність може бути корисною щонайменше у двох випадках. Перший - це можливість фіксувати неприємні випадки, що мали місце в нашому домі, а потім використовувати ці записи як докази при повідомленні, наприклад, про акт вандалізму. Друга ситуація - можливість запису повідомлень людей, які не застали нас вдома. Це корисне рішення, порівнянне за функціональністю з голосовою поштою.

Відеодомофон або домофон - коли варто обрати відеодомофон?

Для управління замком на вхідних дверях або воріт може використовуватися звичайний домофон. Це дозволить робити голосові виклики. Однак це не дасть вам повної безпеки, оскільки немає можливості поглянути на людину, яка намагається потрапити до нашого помешкання. Тому це не захистить нас від людей, що видають себе за інших, і не врятує.

Відеодомофон та переваги

Відеодомофони - найкраще рішення для забезпечення ефективного контролю доступу до нашого помешкання. Вони дозволяють миттєво бачити, що відбувається біля входу, вести голосову розмову, а також записувати та зберігати зображення певних моментів. Сучасні моделі відеодомофонів можна підключити до наших смартфонів, щоб ми завжди могли контролювати доступ до нашого будинку. Ці пристрої прості у використанні. Багато моделей мають додаткові функції у вигляді автоматичного збереження зображення після виявлення руху (також і вночі). Єдині мінуси, які ми помітили, - це висока ціна в порівнянні зі стандартними домофонами.

Замовити монтаж домофона