Кожна компанія зазнає збитків, спричинених випадковими подіями або людськими діямиОднак підприємець не залишається беззахисним: він має у своєму розпорядженні ряд інструментів для забезпечення безпеки як працівників, так і майна. Варто знати, на що слід звернути увагу при встановленні сигналізації для компанії, офісу чи іншого об’єкта.

Охоронна cигналізація як основний та мінімальний захист

Основне завдання систем сигналізації – захистити приміщення компанії від несанкціонованих осіб. Сигналізація – це перша лінія активного захисту об’єкта від непроханих гостей.

Сигналізація повинна спрацювати відразу після виявлення нападу на інфраструктуру компанії. Крім спрацьовування сигналізації, вона також повинна надіслати повідомлення до ПЦН. Завдяки цьому ГШР зможуть зреагувати ще до того, як грабіжники подолають механічні заходи безпеки (ролети, двері, грати на вікнах).

Якою має бути сигналізація?

Встановлення та конфігурація сигналізації повинні бути “унікальними”, щоб потенційним грабіжникам було важко обдурити систему безпеки. Спосіб і місце встановлення камер і датчиків слід обирати таким чином, щоб вони ефективно охоплювали усі чутливі зони, при цьому гармонізуючи з навколишнім середовищем.

Система повинна бути стійкою до фізичних та віддалених втручань ззовні. Всі журнали її роботи, записи моніторингу та спрацювання від датчиків повинні зберігатися у надійному місці. Бажано із резервною копією, фізично розташованою поза приміщеннями компанії. Це дозволяє побачити інформацію, навіть якщо основна копія даних пошкоджена.

Відеодомофон як перший бар’єр

Система відеоспостереження біля входу, тобто відеодомофон , дозволяє (через камеру, встановлену біля входу) перевірити, хто хоче потрапити всередину будівлі компанії. Залежно від потреб клієнта, відеодомофон може бути з нижчою або вищою роздільною здатністю камери.

Система відеоспостереження є корисним інструментом захисту компанії

Системи відеоспостереження (СВ) – це найбільш швидкозростаюча технологія в галузі охорони будівель. Їх можна розділити на кілька категорій. Перша з них – це системи спостереження (як аналогові, так і цифрові), в яких зображення з камер спостереження безперервно передається на пост охорони і контролюється там людиною. Така система іноді вимагає створення пульта централізованого відеоспостереження (ПЦВС) та найняти кількох операторів.

У свою чергу, в системах використовуються камери, оснащені датчиками руху, що виявляють рух у полі зору камери і лише потім передають зображення відповідальній особі або у вигляді попередження на смартфон або комп’ютер. Багато моделей камер з детектором руху можуть працювати автономно, а записані відео та фото можна зберігати на карту пам’яті.

У цих системах усі камери записують зображення (програмне забезпечення аналізує його), але воно передається на пост охорони або інший пункт лише в певній ситуації тривоги, наприклад, після виявлення руху, появи об’єкта, що відповідає певним умовам у полі зору, запрограмованого для моніторингу камер, або якщо є суттєві відмінності між послідовними кадрами зображень.

Таким чином, ви можете, наприклад, стежити за пересуванням людей у ​​будівлях або на відкритих просторах. Системи, що використовують штучний інтелект та спеціальні алгоритми, дозволяють зменшити кількість операторів на станції і одночасно зменшити ризики людського фактору (що виникають, наприклад, від втоми). В інтелектуальних системах можна запрограмувати зони під нагляд штучного інтелекту і відфільтрувати так звані зони приватності, наприклад, вікна приватних квартир у житловому масиві.

Камери, що використовуються в системах відеоспостереження, можуть бути додатково оснащені системами інфрачервоного освітлення, що дозволяє працювати в темряві. Найсучасніші цифрові системи відеоспостереження, що використовують мережеві інтерфейси IP, дозволяють передавати зображення за допомогою кабелю або бездротово (Wi-Fi, 3G/4G). Завдяки цьому ви можете розширити спектр моніторингу та контролювати приміщення компанії та її оточення, в тому числі під’їзних шляхів, тротуарів та доріжок. Це рішення дозволяє отримати доступ до зображення з камер з будь-якого пристрою, підключеного до Інтернету та встановленним відповідним програмним забезпеченням. Це ідеальне рішення для компаній з філіалами, розташованими в різних частинах міста, області чи країни.

Відеоспостереження

Система відеоспостереження з урахуванням потреб компанії

Щоб система відеоспостереження працювала ефективно, вона повинна бути розроблена спеціально для потреб конкретного замовника і базуватися на найсучасніших, перевірених рішеннях. Важливо інтегрувати методів безпеки, завдяки яким буде ефективніший захист від непередбачених ситуацій, що виникають як від випадкових подій, так і від навмисних дій проти компанії.

Система повинна легко масштабуватись, щоб розширення її функцій не вимагало повної заміни всіх або принаймні її ключових елементів. Щоб забезпечити повну системну інтеграцію, варто скористатися послугами компанії, що спеціалізується на їх проектуванні та створенні, наприклад, ACCESS Dnipro.

Контроль доступу – як засіб захисту приміщень

Якісна система безпеки повинна також забезпечувати контроль доступу до окремих підрозділів або зон компанії. Співробітники виробничих цехів не повинні мати доступу до складів, лабораторій або ІТ-відділів. Так само непідготовлений адміністративний персонал не повинен знаходитись у приміщеннях, де потрібні спеціальні індивідуальні засоби індивідуального захисту.

Правильно налаштована система запобігає неконтрольованому доступу також випадковим стороннім особам. Пристрої забезпечують доступ лише до тих підрозділів, в яких може знаходитись даний працівник. Для цього можуть використовуватися ідентифікатори у формі безконтактних карток або брелоків, оснащених модулями RFID (які додатково можуть поєднуватися із захистом на основі біометричних характеристик).

Такі рішення зручні тим, що дозволяють запрограмувати доступ не лише до окремих підрозділів у робочий час, а й тимчасово розширити права доступу. Електронні вхідні картки також є зручним рішенням для гостей компанії, оскільки вони дозволяють їм мати доступ до певних зон пересування без необхідності залучати додаткових людей для догляду за ними. Система електронних ідентифікаторів та двері до окремих офісів та цехів, які можна відкрити з їх допомогою, не тільки дозволяє відстежувати пересування співробітників: також захищає їх від нещасних випадків чи інших випадкових подій (дозволяє визначити кількість людей в небезпечній зоні). Система контролю доступу може бути доповнена реєстрацією робочого часу працівників, що, в свою чергу, спрощує щомісячні розрахунки.

Пожежна сигналізація як захист майна та життя людей

У кожній компанії важливо використовувати відповідні системи безпеки життя та майна. Сюди належать, перш за все , системи пожежної сигналізації з системою відведення диму. Системи контролю промислового або технічного забруднення робочого середовища та його оточення. У випадку критичної дії – атмосферні забруднення, спричинені навмисними діями, саботажем або терактом.

Найпопулярнішими є системи пожежної сигналізації, які призначені для автоматичного надсилання інформації до ПЦН, який у разі потреби повідомить відповідні служби. Варто поєднувати пожежну сигналізацію із системами димовидалення, щоб у разі пожежі токсичний дим можна було легко видалити.

Додаткові переваги використання систем безпеки

Правильно підібрана сигналізація включає в себе виявлення інших, потенційно небезпечних ситуацій, таких як витік газу, чадний газ або затоплення приміщень. Поєднання окремих елементів системи сигналізації, відеоспостереження, контролю доступу та інших елементів, в одній системі, що контролюється централізовано, дозволяє легко контролювати та керувати ситуацію у надзвичайних випадках.

Інтелектуальні системи відеоспостереження навколо приміщення дозволяють стежити за територією компанії, а підключені датчиками руху та системами контролю доступу до окремих зон дозволяють, з одного боку, уникнути помилкових тривог, спричинених, наприклад, працівниками у певних зонах, а з іншого боку, для захисту приміщень від сторонніх осіб. Застосування інтелектуальних систем спостереження дозволяє здійснювати моніторинг великих територій, наприклад, у великих сільськогосподарських або лісогосподарських підприємствах, і дозволяє автоматично виявляти пожежу на основі появи стовпців диму або полум’я в контрольованій зоні.