системи безпеки

Які бувають проблеми систем технічної безпеки? Чи ефективна система безпеки після встановлення? Чи дотримуються всі процедури безпеки? А може, таких процедур немає? Чи достатньо сигналізації, контролю доступу, системи відеоспостереження, пожежної сигналізації? Яка система найкраща? Чи можу я добре спати, не турбуючись про активи компанії? Чи легко пограбувати мою компанію? Якщо ви коли-небудь задавались питанням із будь-якого з цих питань, ви потрапили в потрібне місце.

Маючи справу із системами безпеки протягом багатьох років, ми часто стикаємось із ситуацією, коли системи, після встановлення, залишаються самі по собі.

Ніхто повністю не контролює їх роботу. Ніхто не перевіряє, чи вони працюють належним чином, або не проводить перевірки технічного обслуговування. Наслідком цього є те, що часто ці системи починають виходити з ладу або взагалі перестають працювати. Найчастіше це виявляється у критичних ситуаціях. Наприклад, коли ми хочемо щось перевірити. Або коли нам потрібні якісь докази, тому що мало місце якесь зловживання чи навіть злочин. Потрібно пам’ятати, що це лише пристрої, які можуть з часом просто вийти з ладу.

Які можуть бути причини несправності систем безпеки?

Правильну роботу можуть саботувати люди, працюючі в компанії. Часто працівники ставляться до введених змін як до чогось поганого. Щось, що позбавляє їх певної свободи або якимось чином контролює їх. Іноді співробітники розглядають системи безпеки як обмежувальний елемент, елемент контролю. І все ж більшість з нас не люблять бути обмеженими в діях чи контрольованими. Потім робляться спроби обійти ці запобіжні заходи, саботажні акти чи навіть вандалізм.

Як слід діяти в такій ситуації?

Перш за все, має бути чітке і розбірливе повідомлення від власника або менеджерів компанії про те, для чого повинна використовуватися система безпеки. Покажіть їм переваги встановлених вами систем. Зрештою, вони також повинні захищати компанію або допомагати працівникам.

По-друге, послідовні дисциплінарні стягнення. Навіть якщо ми пояснимо працівникам, що встановлена ​​система має служити їм або допомагати, можуть бути люди, які все одно намагатимуться обійти або саботувати безпеку. Іноді достатньо застерегти працівника, іноді буде потрібно більш суворе покарання, але лише послідовна поведінка може навчити дотриманню правил. Часто після кількох пустощів, коли співробітники бачать, що дисципліна в цьому плані контролюється, вони зупиняються і приймають це як буденне.

Приклади проблем із несправною системою безпеки

Система контролю доступу часто не працює . Іноді це відбувається через відсутність технічного нагляду за станом роботи. Іноді просто саботується працівниками, які або хочуть увійти до приміщень, до яких вони не мають права доступу; або вийти “покурити” іншим маршрутом (“тому що так ближче”).

Ще один приклад, з яким ми стикалися, – непрацююча сигналізація. А, отже, ніхто не ставив під охорону після закінчення робочого дня. Результатом стала крадіжка матеріалів, що використовуються у виробництві. Співробітників складу оштрафували за фінансові збитки (або безпосередньо, або шляхом вирахування премій). Чи правильно було штрафувати співробітників складу, вирішувати не нам. Цікаво, що несправність була в слабкому акумуляторі. Сигналізацію можна було ввімкнути, але працівники не потурбувались про це. Однак тут варто згадати, що до питань систем безпеки ставились зневажливо у всій компанії.

Система відеоспостереження, або, як дехто називає її “Великий брат”. Тут є безліч прикладів, коли відсутність нагляду призводить до крадіжок чи руйнувань. Наприклад, компанія звертається до нас із проханням про допомогу в знятті відео з камери. Але потім, після виїзду спеціаліста, виявляється, що такого відео немає, або відео з камери майже не розбірливе. Раніше про цей факт ніхто не повідомляв, оскільки ніхто не контролював правильну роботу моніторингової системи.

Здавалося б, пожежна сигналізація, яка призначена для захисту майна, здоров’я та життя людей від пожежі, не повинна бути несправною чи саботованою. Однак ми не раз бачили, що тут також можуть бути порушення. Поширеним прикладом є відключення датчиків, оскільки вони генерують помилкові тривоги. Це замість того, щоб замінювати їх справними.

Пожежна сигналізація

Бувають також ситуації, коли датчики закриваються, бо хтось вирішив, що все одно буде тут палити. Окремою проблемою є слабке знання встановленої системи працівниками технічного нагляду або монтажниками. У разі ремонту приміщень, зони не відключаються з нагляду. А датчики не закриваються захисними плівками чи іншим матеріалом. Це призводить до того, що датчик накопичує увесь пил під час ремонту та потім працює з хибними сповіщеннями.

Які проблеми може спричинити відсутність або несправність систем?

Проблем може бути багато, і їх наслідки можуть сильно відрізнятися. Одна справа – відсутність нагляду за приміщенням (моніторинг), а інша справа – відсутність законодавчо необхідних перевірок системи або несправна система.

Проблеми, з якими ми можемо зіткнутися:

  • викрадення майна
  • неконтрольоване переміщення людей по всій компанії
  • відсутні докази злочину
  • покарання з боку контролюючих органів

Як це можна виправити?

Перш за все, необхідно обов’язково періодично перевіряти технічний стан встановлених систем безпеки згідно регламенту обладнання.

По-друге, обов’язково повідомляти про будь-які помічені порушення чи несправності.

По-третє , постійно видаляйте дефекти, щоб не було їх надмірного накопичення.

Ми усвідомлюємо, що не у всіх компаніях працюють люди, які мають навички та необхідні знання, щоб впоратися з цими завданнями. Тому ми рекомендуємо цим компаніям передати такі послуги на аутсорсинг.

ACCESS Dnipro – чим ми можемо допомогти?

Сфера наших послуг – це не тільки реалізація нових проектів та систем, а й нагляд за існуючими. Знання, отримані протягом багатьох років, дозволяють швидко виявити причину несправності та привести до її найшвидшого усунення.

Якщо ви шукаєте перевірену компанію, яка займається системами безпеки, зв’яжіться з нами.